Ołówki drewniane

Katalog

Nowe produkty

Promocje

Ołówki drewniane

Ołówek z gumką to proste narzędzie pozwalające na przenoszenie na papier naszych rozmaitych pomysłów oraz planów. Jego magiczna moc polega na tym, że w dowolnym momencie możemy wymazać wszystkie popełnione przez nas błędy i zastąpić je nowymi, ulepszonymi pomysłami.

Ołówki drewniane  Jest 70 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 54 z 70 elementów
Pokazuje 1 - 54 z 70 elementów

Ołówek drewniany, ale jaki..?

Wszystkie dostępne na rynku ołówki drewniane możemy podzielić według tabeli twardości. Najczęściej spotykanym w sklepach jest ołówek HB,znajdujący się po jej środku. W przypadku chęci stworzenia rysunków technicznych niezbędne będą ołówki znajdujące się od niego na lewo – twarde i oznaczone literą H. Z kolei najbardziej odpowiednim do tworzenia szkiców oraz rozmaitych rysunków będzie ołówek miękki z oznaczeniem B.
Ze względu na swoją uniwersalność szczególne uznanie wśród rysowników zdobył ołówek 2b. W naszym katalogu znajdziesz wszystkie ze wspomnianych powyżej typów ołówków drewnianych.

Ołówkowe innowacje

Na przestrzeni lat tradycyjne ołówki z gumką poddawane były licznym ulepszeniom mającym pomóc w ich lepszym użytkowaniu. Dla przykładu Ołówki faber castell zostały wyposażone w gumowe wypustki zapobiegające wyślizgnięciu się i zapewniające pewniejszy chwyt.
Co więcej, nie tylko to odróżnia ołówki Faber Castell od innych drewnianych ołówków. Trójkątny kształt oraz niecodzienna kolorystyka to detale, na które warto zwrócić uwagę, podczas rozważania ich zakupu.    

Ołówek dla ekologów

Dla wszystkich troszczących się o przyrodę i dalsze losy naszej planety cenną informację stanowić może fakt o dostępności ołówków ekologicznych. Znajdujący się w naszym katalogu ołówek Stabilo został wyprodukowany z bezdrzewnej żywicy syntetycznej - do jego wykonania  nie zostało ścięte ani jedno drzewo. Znajdujący się w środku grafit stworzony na bazie pigmentów nie kaleczy podczas złamania. Ołówek Stabilo z gumką jest bardzo prosty do zatemperowania.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą ołówków z gumką w naszym katalogu. Znajdziecie tam Państwo zarówno najpopularniejsze ołówki HB, ale także ołówki miękkie i twarde.